SHKODËR-SHIROKË, MBETURINAT SHQETËSIM PËR TË GJITHË

Sezonit turistik po i vjen fundi megjithatë shumë zonë vuajnë nga një problem i madh sic janë ndotja nga mbeturinat.Pamjet që po shikoni janë në qëndër të Shirokës për më tepër që është dhe një zonë turistike .

Pamjet janë xhiruar paraditen e kësaj të Premte në hyrje të Shirokës. Kazanët janë të tejmbushur ndërsa mbeturinat e ndryshme janë kudo nëpër tokë dhe askujt kjo situatë nuk ia tërheq vëmendjen.

 

Kjo gjendje e krijuar, ka shkaktuar një ndotje të ambientit, pasi sapo afrohesh në zonën në fjalë, era e rëndë e mbetjeve është e padurueshme.

Ndërkohë shkojmë më tej ku edhe në afërsi të Urës së Re të B

unës ku ndërthuret rruga e Muriqanit me atë të Shirokës paraqitet e njëjta gjendje.Ka ardhur koha që të merren vendime drastike për këtë situatë të paprecedentë dhe unike në europë.

 

Shkodra është në kufirin e emergjencës mjedisore, ku një situatë e tillë përvec një imazh i shëmtuar tek sytë tanë dhe të turistëve, rrezikon që të kthehet në burim epidemie për mbarë popullatën.

 

Nuk dihet sa here ne dite behet pastrimi i ketyre kontiniereve, por pamjet jane marre gjate orarit te paradites .Institucionet përgjegjëse duhet te veprojnë menjehere dhe pastrimi i ketyre kontiniereve te behet me shpesh gjate dites.

MIRSAD RAKAJ STAR PLUS TV

 

Xheloze për lidhjen e tij me Kiarën? Vajza që menaxhon Instagramin e Luizit merr vendimin drastik ndaj moderatores

Jurgena është vajza e cila po komentohet gjatë këto ditë në rrjete sociale, pasi ajo dhe menaxhon Instagramin e Luizit në Big Brother VIP...

“Do të përjetoni më shumë gëzim”, kjo është java me fat në dashuri për këto shenja të horoskopit

Duke lënë ngadalë sezonin e Peshqve dhe duke mirëpritur atë të Dashit, periudha që po kalojmë është veçanërisht e rëndësishme dhe kalimtare.   Dielli lëviz në...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare...

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë...