NË SHKODËR TRAFIKU “FITON” MBI POLICINË

Gushti e sidomos fundjava sjell trafikun e renduar në qytetin e Shkodrës. Situata më kaotike krijohet në hyrje të qytetit. Pas një vëzhgimi të kryer këtë të diel vërehet se lëvizja e automjeteve ka qene mjaft e dendur.

 

Siç shihet nga pamjet automjetet vërshojnë nga të treja anët e rrugës dukë krijuar një lëmsh mes tyre. Vështirësite më të shumta janë në rrethrrotullimin e dyte në dalje të qytetit për shkak të automjeteve që vijnë nga pikat kufitare të Hanit të Hotit dhe të Muriqanit .

 

Ora 10:00 e paradites dhe 18:00 e pasdites janë piku i këtij trafiku që është më shumë i ndjeshëm gjatë fundjaves. duke mos mjaftuar këto elemente, mos respektimi i sinjalistikës rrugore dhe kundravajtjet e shumta sjellin një rëndim të metejshëm të situatës, ndërsa policia rrugore e ka te pamundur per te disiplinuar lëvizjen në të gjitha segmentet problematike.

 

Akoma më shqetësues trafiku behet ne raste te emergjencave si zjarrfikese apo ambulance . Ku siç shihet dhe nga pamjet kalimi i tyre është thuajse i pamundur. Gjithashtu dhe për autobusët me turistë një trafik i tillë është një makth ku në vend që të shijojnë bukuritë për të cilën kanë ardhur u duhet të qëndrojnë për kohë të gjatë në një trafik të tillë.

Rritja e pagës, furrat në Tiranë njoftojnë rritjen e çmimit të bukës: Na mirkuptoni!

Nga muaji prill është njoftuar rritje e pagës minimale.   Por duket se kostoja do të bjerë sërish tek buka e qytetarëve të kryeqytetit dhe jo...

Luizi nervozohet keq pasi produksioni ia ndërpret bisedën me nënën: Ore seriozisht e ke?

Produksioni i “Big Brother Vip Albania” u ka dhënë rastin banorëve të flasin me familjarët e tyre për të marrë nga ta mendimin për...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

(Video) Del telefonata e plotë e Oltës me të shoqin, momenti kur i tha s’ke punë me Luizin

Banorët e Big Brother kanë patur sot mundësinë të...

Edhe Vis Pupa merr telefonatën nga e shoqja: Kupën dua ta çosh në Shkodër

Të martën e kaluar, Arbana Osmani i lajmëroi banorët...

‘A të them me kë jam unë’? Bashkëshortja habit Elvis Pupën?

Elvis Pupa ka zhvillaur ditën e sotmë një bisedë...