AKSIDENT I RENDE NE AKSIN RRUGOR SHKODËR – HANI HOTIT

971

Shkodër

Informacion Paraprak

Me datë 10.06.2018  në orën 22.20 në aksin rrugor Shkodër-Koplik, në vendin quajtur kthesa Insitutit të Misrit, ka ndodhur një aksident me pasojë vdekjen.

Si pasojë e aksidentit ka mbetur i vdekur shtetas B. B. 53 vjeç dhe është dëmtuar rëndë bashkëshortja e tij shtetesja A. B. 44 vjeçe, të cilët po udhetonin në këmbë.

Shtetasi Gj. T. 49 vjeç, me mjetit tip Benz me targë AA771SE, ka përplasur dy shtetasit e lartëpërmendur, i cili më pas është larguar nga vendi aksidentit

dhe është kapur nga sherbimet e policisë disa metra me tutje dhe po shoqërohet në ambientet e Komisariatit të Policisë Shkodër për veprime të mëtejshme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe shërbimet e policisë ku po kryejnë veprimet për sqarimin e rrethanave

të aksidentit.

Lexo edhe:   Asht ba kohe qe n’der rrugica, Mungojne hapat, ka hupe hija