Futboll / “Talenti i sezonit”, një shkodranë ndër më të mirët.

599

Është organizuar sot, edicioni i 10-të i ndarjes së çmimit “Talenti i Sezonit”.

Shoqata Gazetarëve “Sporti na Bashkon” ka vlerësuar me çmimin “Talenti i Sezonit”, në vendin e pare, Kristal Abazajn.

Sulmuesi i Luftëtarit ka bërë një sezon fantastik duke qenë një ndihmë e madhe për bluzinjtë të cilët siguruan pjesëmarrjen në Europë.

Në vendin e dytë si talenti më i mirë i sezonit në Superligë u rendit Esat Mala. Mesfushori shkëlqeu me Partizanin.

Në vendin e tretë u renditën: Jurgen Bardhi (Partizani), Gentian Selmani (Laçi) dhe shkodrani Esin Hakaj (Teuta).

Çmimet për “Talenti i sezonit”:

Vendi i parë: Kristal Abazaj.

Vendi i dytë: Esat Mala.

Vendi i tretë: Enis Hakaj, Jurgen Bardhi, Valon Ethemi, Gentian Selmani.