Nuk është Kabul, por Shqipëria! Kur komunizmi ‘po jepte shpirt’. Ja vuajtjet e shqiptarëve

Këto foto janë bërë rreth vitit 1990. Në atë kohë, komunizmi ishte drejt rënies dhe shqiptarët do të nisnin një kapitull të ri drejt emigrimit në Evropë.

Fotot janë realizuar nga Nicole Bengiveno.

Në to duket se populli shqiptar kishte prekur fundin sa i takon varfërisë.

 

 

 

 

 

 

 

 

Children play on the Hoxja Museum

 

 

Bread Lines

 

On a train to Durres

 

 

 

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...