Shkon të presë pemë, gjen vdekjen 50 vjeçari shqiptar në Itali

1046

Një 50 vjeçar humbi jetën aksidentalishtë në Itali. Ai kishte dalë në pyll për të prerë pemë dhe trungu e ka zënë poshtë. Viktima është 50-vjeçari Nikolin Gjeka, ndërsa ngjarja ka ndodhur dje në Pistoia të Italisë.

Sipas mediave italiane, shqiptari nuk llogariti vendin ku do të binte një pemë, të cilën sapo e kishte prerë dhe gjeti vdekjen pasi trungu i madh e zuri poshtë. Viktima u gjet sot në mëngjes rreth orës 06:00 në një pyll mes Campiglio dhe Celo, në rrugën Veçhia di Campiglio.

Mediat fqinje shkruajnë se Gjeka kishte dalë pasditen e djeshme për të marrë dru në pyll, sëbashku me veglat e punës. Duke qenë se nuk ishte kthyer në shtëpi në mbrëmje, bashkëshortja e tij ishte alarmuar kishte njoftuar karabinierët.

Këta të fundit kërkuan gjatë natës në zonën ku kishte shkuar. Ata gjetën fillimisht makinën e 50-vjeçarit dhe për shkak të errësirës i ndërprenë kërkimet për të rifilluar në mëngjes.

Dhe ishte pikërisht në orët e para të mëngjesit kur 50-vjeçari u gjet nën një pemë që kishte prerë me motosharrë.

Gjeka la pas bashkëshorten dhe dy fëmijë. Ai mësohet se merrej pikërisht me prerjen e druve dhe punonte edhe si kopshtar.