Shpërthimi, policia: Shkak, rrjedhja e gazit

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një nga zonat më të frekuentuara në Tiranë, siç është ajo e ish- Bllokut.

Nga flakët që vinte nga kati i parë i nëndheshëm i një byrektoreje, mbeti i plagosur edhe një person që ishte brenda në dyqan, ndërsa i alarmuar ka dalë jashtë i përfshirë totalisht nga flakët.

Shkak paraprakisht dyshohet rrjedhja e gazit. Për pasojë është dëmtuar pronari i cili ndodhet në spital, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

Policia dhe grupi hetimor po punojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të ngjarjes.

TE TJERA

spot_img