..sot asht nji dite e vecante per te kujtue nji shkodran

..sot asht nji dite e vecante per te kujtue nji shkodran te madh qe m´ban krenar si qytetar i Shkodres…

…asht dita e lindjes dhe e vdekjes e gjigandit Pjeter Gaci…

burrit qi perjetsoj vehten ne artin virtuoz te violines e madheshtine e kompozimit,

por edhe si qytetar model…

…nderim kujtimit te tij e vepres qe na la mbrapa…

Shkruaj Pjeter Logoreci

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...