HYRJELAJMEAKTUALITETTronditese/ Permbytje ne Malesine e Madhe, gruaja ne lot kerkon ndihme (video)

Tronditese/ Permbytje ne Malesine e Madhe, gruaja ne lot kerkon ndihme (video)

Rritja e nivelit të liqenit të Shkodrës, moti i keq dhe era e fortë ka sjelle përmbytje edhe në Malësine e Madhe.

Ne fshatin Sterbeq janë permbytur disa hektarë ndërkohe që uji eshte prezent edhe ne disa biznese dhe banesa.

Banoret e kesaj zone, te kontaktuar nga “eetimes.al” kane drejtuar apelin ndaj shtetit, Bashkise Malesi e Madhe apo cdo institucioni tjeter per ti ardhur ne ndihme pasi i eshte shkaterruar gjithcka.

I trishte ka qene mesazhi i nje zonje e cila ka shperthyer ne lot, ne thirrjen drejtuar pushtetareve te cilet kane harruar kete zone nisur edhe nga fundjava

 

TE TJERA

spot_img