Situata në Shkodër, ironizon Bushati: Natyra po ndihmon bashkinë, grumbullon mbetjet

631

Ministri për Europën dhe Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka reaguar në lidhje me situatën në qytetin e Shkodrës pas përmbytjeve.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Bushati ironizon Bashkinë Shkodër, teksa shprehet se natyra e ndihmon të grumbullojë mbetjet.

“Kur natyra “ndihmon” Bashkinë Shkodër duke i grumbulluar mbetjet??? #Velipojë. #Shkodra ka nevojë për një Bashki që i shërben qytetarëve e jo për polemika boshe pa kurrëfarë përmbajtje! Për një Bashki që punon e nuk vegjeton! Për një Bashki që përqafon

progresin e zhvillimin e jo militantizmin politik përjashtues që nuk i krijon mundësi Shkodrës të çlirojë energji pozitive! #punëjollogje,”- shkruan Bushati.

Lexo edhe:   EDUART NDOCAJ KALLËZIM PENAL PËR...