HYRJELAJMEReal, zbulohen emrat e 9 lojtarëve që do të largohen në fund...

Real, zbulohen emrat e 9 lojtarëve që do të largohen në fund të sezonit

Real Madrid po përgatitet për të zhvilluar një merkaton shpërthyese sezonin e ardhshëm, e cila dop të përbëhet nga shumë largime. Në fakt, bëhet fjalë për 9 futbollistë.

Sipas “Fichajes.com” mund të largohen të dy portierët, Keylor Navas dhe Kike Casilla, të cilët duket se do të krijojnë vend për njërin mes Courtois dhe De Gea. Më pas, në mbrojtje, mund

t’i thuhet mirupafshim mbrojtësit të krahut Achraf, i cili mund të fitojë eksperiencë në një kampionat tjetër.

Bashkë me të mund të largohet edhe Jesus Vallejo, ndërsa në mesfushë revolucioni duhet të përfshijë Dani Ceballos, që nuk vlerësohet shumë nga Zidane dhe që është një objektiv i

Juventus, përveç Marcos Llorente. Në sulm ka shumë dyshime mbi Borja Mayroal, Gareth Bale dhe Karim Benzema.

TE TJERA

spot_img