Rama përshëndet fermerët me një video, komentuesit: Shko në Shkodër se i ke përmbyt

522

Me qindra fermere në Shkodër janë dëmtuar nga përmbytjet e ditëve të fundit, shkaktuar nga reshjet dhe shkarkimet në kaskadën e Drinit. Kryetarja e Bashkisë ka kërkuar gjendjen e emergjencës por Prefektura nuk e ka miratuar. Në këtë situatë ku me qindra familje kanë humbur të mbjellat Kryeministri Edi Rama ka një mesazh për fermeret, por sigurisht jo për ata të Shkodrës që sot po luftojnë me ujin.

- PUBLICITET -

“I ftoj fermeret të përfitojnë nga fondi mbi 2 miliardë lekë dedikuar zhvillimit të tokës. Për më shumë rreth programit tonë kombëtar të mbështetjes për bujqësinë dhe se si çdo fermer mund të përfitojë prej të gjitha skemave mbështetëse, klikoni në ëëë.azhbr.gov.al”, shkruan Kryeministri.

Por të shumtë janë qytetarët që shprehen mosbesues. Së pari ata i kujtojnë Kryeministrit tu shkojë në ndihmë fermereve të përmbytur në zonën e nën-Shkodrës e më pas i thotë se nga këto skema i përfitojnë biznesmene që kanë lidhje politike dhe jo fshatarët.

Më poshtë disa prej komenteve në profilin e Kryeministrit në facebook

Klodian Ziu: Zoti kryeministr na jepe lekte e permbutjese ne 2015 qna umbyten serat seato natakoj neve po kto nukan shanse fermert te fitojne

Kostandin Shollo: Mashtrime dhe vetem mashtrime. Asgje tjeter nuk shikojme.Te rrofte tepsia….

Niku Fier: O Edo ul taksen fermerit dhe bej rrugen te vej te toka dhe te tjerat je ne rregull

Toni Cazzora: Pse mos te tallesh bythen ti o Rame ….kur ke gjetur kte popull qe fle gjume

Levend Dyshniku: Z Rama boll u tadhe me fshatin se u bere I pa durushm me prallat e that se as je fshatar nuk mer Lek

Artan Dodaj: Tani ka filluar projekti i permbytjeve .hapi portat si sala dikur .fatkeqsi natyrore thote ai matuf.

Kristjan Prendi: O mjeshtri i reklamave tjeter eshte realiteti tjeter shisni ju po mire ja ben se ke gjet dele ti jo popull

Gjovalin Lleshi: ik një here e shiko andej nga nënshkodra se u mbyt në ujë krejt barbon

Iliret Albanian: Ku ne Venecia, aje ku e pritet me foton e Sales kur u mbyt nga Fierza. Do shkoj se ka investuar per 4 vjet sa per 20, edhe pse keni probleme konceptesh…

Aurora Rusi: Po ca koncepti thu o trangull Jan permbyt njerzit atje clidhje ka sala apo meqe Jan me Salen te.vdesin ??pastaj clidhje keni ju me konceptin ti del e TRG koncepte me frofil fake.

Ago Marjo Pershendetje z. Rama, Shume zhurme per azgje. Nga skema juaj nuk perfiton asnje, fitojne vetem 1-2 vet per cdo qark. Skema qe ka pasur PD ishte shum here me e mire, sbente hic zhurme aman leket i moren njerzit, ka 5 vjet qe jeni ju ne pushtet vetem zhurme, lajka e koker subvencioni.

Ti je mjeshter i zhurmes e di efektin e reklames ne popull.
Respekte!

- PUBLICITET -