IZOLOHET OBOTI, RRUGA BLLOKOHET EDHE PËR MJETET E USHTRISË

513

Rruga ne fshatin Obot ne Njesine Administrative Ana e Malit eshte bllokuar plotesisht mengjesin

e se enjtes edhe per mjetet e ushtrise.

Oboti eshte fshati me i prekur nga permbytjet.

Ne Njesine Ana e Malit diten e djeshme  ishin nen uje rreth 1000 hektare toke dhe uji rrezikonte edhe banesat.

Diten e merkure per inspektim ne Obot ishin deputete te Shkodres si dhe Zv/Kryeministrja Mesi.

STAR PLUS TV

Lexo edhe:   Skandaloze/ Shefi i Rendit, i dehur dhe me shkop në dorë, ia merr valles (video)