Del edhe autopsia e Astorit, zbulohet shkaku i vdekjes së tij

393

Gjatë ditës së sotme ka dalë edhe autopsia e Davide Astorit, teksa vdekja e tij e papritur në ditën e dielë tronditi gjithë botën e futbollit.

Nga analizat që iu bënë trupit të tij, u konfirmua fakti se vdekja ka qenë e papritur dhe ka ardhur në gjumë.

Zemra e Astorit kishte filluar të ngadalësonte së punuari, deri në momentin final.

Ngjarja e rëndë ndodhi në hotelin ku gjendet ekipi i Fiorentinës, në Udine, teksa skuadra përgatitej për të luajtur kampionat./vipsport/