Papa Françesku: Më mirë të jesh ateist se katolik i keq

Nëse je një i krishterë që i shfrytëzon njerëzit apo merresh me biznese të paligjshme do të ishte mirë të mos e quaje veten besimtar.

Ky ka qenë mesazhi i Papa Françeskut javën e shkuar në Romë.

“Shumë besimtarë janë të tilë duke i skandalizuar të tjerët.

Po një katolik i tillë është më mirë të jetë ateist”, ka thënë Ati i Shenjtë.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...