Ministria e Shëndetësisë në gatishmëri, shpëtohen 2 gra në Shalë të Shkodrës

Në lidhje me situatën e vështirë të bllokimit nga dëbora të zonave të thella malore, ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka vendosur në gadishmëri njësinë e helikopterëve.

Pas dy tentativash për t’u ulur në fshatrat Nënmavriq dhe Lekaj,

mjekët dhe stafi i Njësisë së Helikopterëve të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ia dolën të shpëtojnë dy gra me probleme akute në fshatrat e Shalës së Shkodrës,

të cilët ishin bllokuar nga dëbora.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Prej disa ditësh pa dalë në publik, Rama: Kujdes me flamën gripale, se e hoqa vetë

Kryeministri, Edi Rama, e ka nisur javën duke publikuar...

Xhensilën e njoh dhe si…”, Monika Kryemadhi ka një koment për këngëtaren dhe Bes Kallakun

Monika Kryemadhi ishte një nga të ftuarat e drejtueses...

Olta dhe Tea αkuzοjnë prοduksionin: Luizin e mbajnë me hatër, ka mik në Top Channel

Olta Gixhari dhe deri-diku Tea Trifoni, në një komunikim...

Olta: “Pse vesh rroba fallcο, janë si karton.” Luizi: “S’jam i pasur moj zemër”

Aktorja Olta Gixhari ka lëshuar perlën e radhës, pasi...