Milan gjurmon Willian, vjen me trajnerin Conte

Sezon i komplikuar për Chelsean. Tashmë dorëzimi i titullit kampion në Premier League është thuajse zyrtar, ndërkohë që në Champions

League peshon rëndë ai gol i realizuar nga Leo Messi në takimin e parë të të tetave të luajtur në “Stamford Bridge”

në ndeshjen kundër Barcelonës, i përfunduar në barazim 1-1. Ishte

Willian ai që kaloi Chelsean në avantazh, duke i dhënë bluve gjithashtu

avantazhin provizor edhe në ndeshjen e fundit në

Premier League ndaj Manchester United, të fituar nga “Djajtë e Kuq” me përmbysje në shifrat 2-1.

Është pikërisht braziliani që mund të shndërrohet në njeriun e merkatos së “Bluve të Londrës” për verën që vjen.

Sipas asaj që raporton “Daily Star”,

në fakt, në gjurmët e Willian është vendosur Milan, madje me arsyetimin se trajneri i ri i kuqezinjve do të jetë Antonio Conte.

Ky i fundit është aktualisht trajner i kampionëve në fuqi të Anglisë, edhe pse për momentin duket si një ide jo shumë e

aplikueshme në kushtet e rezultateve pozitive që ka regjistruar Milan nën drejtimin e teknikut aktual, Gennaro Gattuso.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...