Dalin emrat: Ja kush janë shqiptarët e arrestuar për 5 ton marijuanë në Itali

Policia italiane ka bërë publik emrat e tre shqiptarëve, mes 25 të arrestuarve në Katanzaro të Italisë për trafik ndërkombëtar droge. Gjatë operacionit u sekuestrua dhe 5 ton marijuanë që vinte nga Shqipëria.

Prokurori i Katanzaros Nikola Grateri ka bërë public emrat e të arrestuarve mes të cilëve tre janë shqiptarë.

Ata janë: Indrit Buja 37 vjeç, Elvis Hajdini 25 vjeç dhe Shefik Muho 34 vjeç.

Operacioni i mëngjesit së të enjtes erdhi si rezultat i hetimeve që kanë nisur që në janar të një viti më parë, për drogën që vjen nga Shqipëria në Itali.

TE TJERA