Motivi pse Morata po tërbon shokët te Chelsea

Spanjolli Alvaro Morata nënshkroi për Chelsean e Antonio Conte për një transferim nga Real Madrid, për shumën fillestare prej

£58milionë. Jet ate Chelsea nisi shumë mirë për sulmuesin, i cili shënoi plot tetë gola në po aq ndeshje në Premier League.

Por 25-vjeçari ka hasur vështirësi me ardhjen e vitit të ri, duke dështuar në tentativën e tij për të gjetur rrugën e rrjetës në 10 ndeshjet e fundit në Premier League.

Tani ekzistojnë aludime se Morata po tërbon shokët e tij të skuadrës te Chelsea. Sipas tabloidit britanik “The Telegraph”,

pavarësisht pretendimeve të Chelseas, se Morata po përshtatet mirë në ‘Stamford Bridge’,

fjalët nga dhoma e zhveshjes thonë se sulmuesi pëlqen të ankohet e të qahet. Ndonjëherë për arbitrimin, për mbrojtësit kundërshtar, ose për dhimbje e dëmtime. Sipas raportimeve, karakteri i Moratës “gota gjysmë bosh” është një prej motiveve të rënies së performancës së spanjollit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...