VRASËSI I HERMES BEQIRIT KËRKON MËSHIRË PARA TRUPIT GJYKUES

677

Gjykata e shkodres ka çuar per gjykim çeshtjen per vrasjen e Hermes Beqirit. Trupi gjykues i kryesuar nga Arben Zefi, ka degjuar pretendimet e prokurorise per dy te arrestuarit Elvis Hoxhaj dhe Ditmir Harifi.

Autori i vrasjes Elvis Hoxhaj, ka kerkuar meshire para trupit gjyqesore, nderkohe qe ka pranuar vrasjen.

Gjykata ka derguar ceshtjen per gjykim, nderkohe qe autori ka kerkuar gjykim te shkurtuar per ngjarjen e ndodhur ne 4 nentor ne Shkoder ku u vra me arme zjarri shtetasi Hermes Beqiri.

Hermes Beqiri mbeti i plagosur rëndë me 6 plumba në një lokal në lagjen “Guerrile”, në vendin e quajtur ish-Zooteknika.

Disa orë pas plagosjes policia e Shkodrës arrestoi autorin Elvis Hoxha, që ishte fshehur në fshatin Grudë.

Hoxha, pasi ka debatuar me Beqirin, ka marrë një pistoletë dhe e ka qëlluar disa herë. Hermes Beqiri ka 6 plumba në trupin e tij, pjesën më të madhe në bark dhe në kraharor.

Lexo edhe:   Të konfirmuar zyrtarisht nga Rama/ Zbulohen kandidatët për bashkitë kryesore