Shkodër, u hoqën nga ndihma ekonimike, familjet dalin në protestë

Familjet që janë përjashtuar nga skema e re e ndihmës ekonomike në Shkodër kanë dalë sot në protestë.

Ata pretendojnë se janë hequr nga skema e ndimës ekonomike padrejtësisht.

Me thirrjet “turp” dhe “poshtë qeveria” ata kanë kërkuar që të rifutën sërish në skemë.

Në të gjithë qarkun e Shkodrës janë rreth 5 mijë familje që janë hequr nga skema e ndihmës ekonomike.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...