Dëbora shqetëson Gattuson: “Nuk duhej, kujdes Lazion e fortë!”

Bora që ka zbardhur Romën duket si një skenar fabule, si një përrallë që po jeton aktualisht trajneri Gennaro Gattuso.

I promovuar nga ekipi i të rinjve, te ekipi i parë i Milan, pas shkarkimit tëish-trajnerit Vincenzo Montella, “Ringhio” nuk është dorëzuar për atë barazim të bujshëm ndaj Beneventos në debutim.

Përkundrazi ka rindërtuar një Milan të aftë për tu ngritur në klasifikim, sikurse dhe për tu kualifikuar për të tetat e Europa League, në një përballje ndaj Arsenal.

Dhe pas fitores në “Olimpico” kundër Romës, “Djalli” do të rikthehet të luajë në Kupën e Italisë, kur të mërkurën do të ndeshet me Lazion në kërkim të finales,

sërish në “Olimpico”, në sfidën e dytë, pas barazimit 0-0 në “San Siro”.

Bora që ka zbardhur Romën duket si një skenar fabule, si një përrallë që po jeton aktualisht trajneri Gennaro Gattuso.

I promovuar nga ekipi i të rinjve, te ekipi i parë i Milan, pas shkarkimit tëish-trajnerit Vincenzo Montella, “Ringhio” nuk është dorëzuar për atë barazim të bujshëm ndaj Beneventos në debutim.

Përkundrazi ka rindërtuar një Milan të aftë për tu ngritur në klasifikim, sikurse dhe për tu kualifikuar për të tetat e Europa League, në një përballje ndaj Arsenal.

Dhe pas fitores në “Olimpico” kundër Romës, “Djalli” do të rikthehet të luajë në Kupën e Italisë, kur të mërkurën do të ndeshet me Lazion në kërkim të finales, sërish në “Olimpico”, në sfidën e dytë, pas barazimit 0-0 në “San Siro”.

Bora që ka zbardhur Romën duket si një skenar fabule, si një përrallë që po jeton aktualisht trajneri Gennaro Gattuso.

I promovuar nga ekipi i të rinjve, te ekipi i parë i Milan, pas shkarkimit tëish-trajnerit Vincenzo Montella, “Ringhio” nuk është dorëzuar për atë barazim të bujshëm ndaj Beneventos në debutim.

 

 

 

Përkundrazi ka rindërtuar një Milan të aftë për tu ngritur në klasifikim, sikurse dhe për tu kualifikuar për të tetat e Europa League, në një përballje ndaj Arsenal.

Dhe pas fitores në “Olimpico” kundër Romës, “Djalli” do të rikthehet të luajë në Kupën e Italisë, kur të mërkurën do të ndeshet me Lazion në kërkim të finales, sërish në “Olimpico”, në sfidën e dytë, pas barazimit 0-0 në “San Siro”.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...