Dëbora shqetëson Gattuson: “Nuk duhej, kujdes Lazion e fortë!”

Bora që ka zbardhur Romën duket si një skenar fabule, si një përrallë që po jeton aktualisht trajneri Gennaro Gattuso.

I promovuar nga ekipi i të rinjve, te ekipi i parë i Milan, pas shkarkimit tëish-trajnerit Vincenzo Montella, “Ringhio” nuk është dorëzuar për atë barazim të bujshëm ndaj Beneventos në debutim.

Përkundrazi ka rindërtuar një Milan të aftë për tu ngritur në klasifikim, sikurse dhe për tu kualifikuar për të tetat e Europa League, në një përballje ndaj Arsenal.

Dhe pas fitores në “Olimpico” kundër Romës, “Djalli” do të rikthehet të luajë në Kupën e Italisë, kur të mërkurën do të ndeshet me Lazion në kërkim të finales,

sërish në “Olimpico”, në sfidën e dytë, pas barazimit 0-0 në “San Siro”.

Bora që ka zbardhur Romën duket si një skenar fabule, si një përrallë që po jeton aktualisht trajneri Gennaro Gattuso.

I promovuar nga ekipi i të rinjve, te ekipi i parë i Milan, pas shkarkimit tëish-trajnerit Vincenzo Montella, “Ringhio” nuk është dorëzuar për atë barazim të bujshëm ndaj Beneventos në debutim.

Përkundrazi ka rindërtuar një Milan të aftë për tu ngritur në klasifikim, sikurse dhe për tu kualifikuar për të tetat e Europa League, në një përballje ndaj Arsenal.

Dhe pas fitores në “Olimpico” kundër Romës, “Djalli” do të rikthehet të luajë në Kupën e Italisë, kur të mërkurën do të ndeshet me Lazion në kërkim të finales, sërish në “Olimpico”, në sfidën e dytë, pas barazimit 0-0 në “San Siro”.

Bora që ka zbardhur Romën duket si një skenar fabule, si një përrallë që po jeton aktualisht trajneri Gennaro Gattuso.

I promovuar nga ekipi i të rinjve, te ekipi i parë i Milan, pas shkarkimit tëish-trajnerit Vincenzo Montella, “Ringhio” nuk është dorëzuar për atë barazim të bujshëm ndaj Beneventos në debutim.

 

 

 

Përkundrazi ka rindërtuar një Milan të aftë për tu ngritur në klasifikim, sikurse dhe për tu kualifikuar për të tetat e Europa League, në një përballje ndaj Arsenal.

Dhe pas fitores në “Olimpico” kundër Romës, “Djalli” do të rikthehet të luajë në Kupën e Italisë, kur të mërkurën do të ndeshet me Lazion në kërkim të finales, sërish në “Olimpico”, në sfidën e dytë, pas barazimit 0-0 në “San Siro”.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Prej disa ditësh pa dalë në publik, Rama: Kujdes me flamën gripale, se e hoqa vetë

Kryeministri, Edi Rama, e ka nisur javën duke publikuar...

Xhensilën e njoh dhe si…”, Monika Kryemadhi ka një koment për këngëtaren dhe Bes Kallakun

Monika Kryemadhi ishte një nga të ftuarat e drejtueses...

Olta dhe Tea αkuzοjnë prοduksionin: Luizin e mbajnë me hatër, ka mik në Top Channel

Olta Gixhari dhe deri-diku Tea Trifoni, në një komunikim...

Olta: “Pse vesh rroba fallcο, janë si karton.” Luizi: “S’jam i pasur moj zemër”

Aktorja Olta Gixhari ka lëshuar perlën e radhës, pasi...