Vllaznia, zbardhet formacioni me të cilin do të luajë sot ndaj Luftëtarit

Sfida e sotme në Gjirokastër konsiderohet shumë e rëndësishme në kampin shkodran.

Padyshim që kuqeblutë do futen në fushë me objektivin e qartë për të mos dalë pa pikë.

Trajneri Gjoka natyrisht që ka menduar edhe mënyrën si do të luajë skuadra e tij dhe po ashtu edhe formacionin që do të hedhë në fushë.

Të paktën nga sa është parë gjatë këtyre ditëve edhe në stërvitje, Vllaznia do ta nisë nga minuta e parë me këtë formacion:

Në portë do të jetë Sherri ndërsa në mbrojtje Gocaj nga e djathta, Malota e Berisha në qendër dhe Mersini në të majtë.

Në mesfushë, në qendër të saj do të luajnë Krymi e Orelesi, në krahë Lika e Çinari ndërsa mesfushor i avancuar Vucaj.

Ky i fundit do të jetë në mbështëtje të Sukajt që do të luajë në majë të sulmit.

Për kuqeblutë shumë e rëndësishme është që të mos dalin pa pikë nga Gjirokastra në këtë ndeshje.

Edhe një pikë do të ishte e mjaftueshme për vazhdimin e serisë së rezultateve pozitive megjithëse vetë pjestarët e tyre janë shprehur se Vllaznia sot do të luajë për fitore.

www.shkodrasport.com

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Stilisti shkodran që vesh Hamilton, Jozef Martini punon për firma të njohura

Në Shkodër ka hapur një show-room me punimet e...

Rudina Dembacaj na rrënqethi me dedikimin për të atin e ndjerë

Me datë 8 Korrik të vitit 2020, Rudina Dembacaj...

“Puna e palodhur jep rezultate!”/ DITA me fat për secilën shenjë të horoskopit gjatë muajit qershor

Pavarësisht nga parashikimet mujore, ka të paktën një ditë...

“Ka paguar për 1 foto me Nusretin sa 5 banesa”, Ardit Gjebrea i kthehet ‘keq’ ndjekësit

Moderatori i të dielës shqiptare, Ardit Gjebrea ka nisur...