Drama e familjes me 9 anëtarë, por frigoriferin bosh

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është shprehur se kryeministri Edi Rama u ka hequr ndihmën ekonomike mbi 20 mijë familjeve.

Basha thekson se në këtë orë të vonë të natës, shumica e tyre po mbyllin edhe këtë ditë me barkun bosh dhe pa energji elektrike.

Përmes një shënimi në Facebook, kreu demokrat, tregon historinë Marijes me tre fëmijë jetimë që e gjeti me vetëm gjysmë thesi miell të mykur.

Ndërkaq, rrefen ai, ky është fati i Shpresës me frigoriferin bosh dhe nëntë gojë për të ushqyer.

Basha tregon edhe historinë e Donikës dhe nënës së saj të sëmurë që po i zë brenda tavani i kalbur prej kompensate.

Sipas tij, Edi Rama që iu ka hequr bukën e gojës; shpenzon miliona për luks e qejfe, ndërsa gjen kohë edhe në këtë orë të tallet e të mashtrojë, por pa iu rikthyer urgjentisht ndihmën ekonomike këtyre mijërave familjeve.

Kryedemokrati thekson se buka e gojës nuk është luks dhe, asnjë qytetar i vendit nuk duhet të flejë me barkun bosh.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...