Futbollistet e Vllaznisë sot një surprizë të veçantë për trajnerin e tyre

Vllaznia e futbollit të femrave sot ka luajtur ndeshjen e radhës, atë të Kupës së Shqipërisë përballë Kinostudios.

Një takim i rëndësishëm sepse bëhej fjalë për gjysmëfinalen e këtij kompeticioni dhe padyshim që shkodranet do të tentonin kalimin në finale.

Por futbollistet e këtij ekipi kanë patur edhe një arsye më shumë për ta fituar këtë ndeshje.

Pikërisht, për t’ia dedikuar trajnerit të tyre Nikolin Leka. Ky i fundit pikërisht sot ka patur ditëlindjen dhe për rrjedhojë, pas fitores 4-1 ndaj Kinostudios, të gjithë sëbashku kanë festuar gjatë.

Vajzat dhe presidenti Lazer Matia i kanë uruar 51 vjetorin e lindjes trajnerit Leka.

Ai në krye të kësaj skuadre prej dy sezonesh ka qenë shumë i suksesshëm dhe jo më kot, në Shkodër kanë arsye pse festat të bëhen gjithnjë e më të bukura.
© shkodrasport.com

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Prej disa ditësh pa dalë në publik, Rama: Kujdes me flamën gripale, se e hoqa vetë

Kryeministri, Edi Rama, e ka nisur javën duke publikuar...

Xhensilën e njoh dhe si…”, Monika Kryemadhi ka një koment për këngëtaren dhe Bes Kallakun

Monika Kryemadhi ishte një nga të ftuarat e drejtueses...

Olta dhe Tea αkuzοjnë prοduksionin: Luizin e mbajnë me hatër, ka mik në Top Channel

Olta Gixhari dhe deri-diku Tea Trifoni, në një komunikim...

Olta: “Pse vesh rroba fallcο, janë si karton.” Luizi: “S’jam i pasur moj zemër”

Aktorja Olta Gixhari ka lëshuar perlën e radhës, pasi...