LULE DHE TRISHTIM NË KLASËN KU MUNGON NOEMI PREKA

1004

Ne shkollen 9-vjeçare “Gjergj Vate Martini” ne Velipoje, mungon ne banken e saj 10-vjeçarja Noemi Preka.

- PUBLICITET -

Lule dhe trishtimi ne syte e shokeve te klases eshte ajo çfare shihet sa hyn ne klase.Prej pothuajse nje jave ne shkolle nuk zhvillohet mesimi normalisht.

Ne syte e femijeve ka lot dhe trishtim per humbjen e shoqes se tyre ne aksidentin tragjik te ndodhur te dielen ne Velipoje.

Noemi sebashku me babain, motren 5-vjeçare dhe vellain 9-muajsh humben jeten ne ate aksident nderkohe qe e vetmja e mbijetuar eshte nena Evisa Preka.

Lexo edhe:   Po të kishim qenë mësues më të mirë…