Gjurmë shqiptare, udhëtim tek sofra e Zotit (video)

Në ciklin e radhës të kësaj të diele, të transmetuar në ekranin e Top Channel, “Gjurmë shqiptare” i gazetarit Marin Mema ju ka njohur me një udhëtim për të zbuluar “sofrën e Zotit”…

Shpesh mund të duket e pamundur, apo më keq çmenduri, fakti se në zemër të Labërisë ngrihet “sofra e Zotit”.

Por çfarë është ky objekt?

Një mit, një legjendë apo ka diçka të vërtetë? Uudhëtimin për të zbuluar “sofrën e Zotit”, që mendohet nga studiues e arkeologë të jetë ndërtuar mijëra vite më parë,

të zhvilluar përmes malit të Perëndive e legjendave për njerëzit me krahë, mund ta ndiqni të plotë në videon,

që nuk duhet humbur.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...