Berisha: Ky është ministri që luan me diamante

Ish-kryeministri Sali Berisha nga salla e Kuvendit të enjten ka lexuar mesazhin e një qytetari, i cili bënte me dije se prej 5 muajsh në treg mungojnë holluesit e gjakut për ata persona që kanë vendosur valvula në zemër.

Berisha theksoi se çdo emergjencë është një procedurë dhe shkon aty për të denoncuar pashpirtësinë, papërgjegjshmërinë në emër të qytetarëve të cilët kanë vendosur valvula në zemër dhe në 5 muaj nuk gjejnë sintrom në treg.

Ai tregoi se kjo është 90% baraz me vdekje, pasi valvula nëse nuk merr holluesin e gjakut e çon drejt vdekjes të moshuarin.

Sipas tij, ata që luajnë me diamante që folën para tij (ministri Klosi), e kanë rozë këtë Botë, por këta që vdesin për valvula, e kanë ferr këtë botë.

 

OPINION.AL

“Po marr veten nga traumat”, ish-banorja e BBV flet me Kejvinën, ja çfarë po i ndodh (FOTO LAJM)

Një nga banoret me të cilat Kejvina ishte shumë e afërt gjatë qëndrimit në Big Brother VIP ishte Mikela.   Kjo e fundit e ftuar sot...

Xhensilën e njoh dhe si…”, Monika Kryemadhi ka një koment për këngëtaren dhe Bes Kallakun

Monika Kryemadhi ishte një nga të ftuarat e drejtueses Luana Vjollca në spektaklin e argëtimit “Zemër Luana” në televizionin Klan.   E vendosur përballë një sfide...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Prej disa ditësh pa dalë në publik, Rama: Kujdes me flamën gripale, se e hoqa vetë

Kryeministri, Edi Rama, e ka nisur javën duke publikuar...

Xhensilën e njoh dhe si…”, Monika Kryemadhi ka një koment për këngëtaren dhe Bes Kallakun

Monika Kryemadhi ishte një nga të ftuarat e drejtueses...

Olta dhe Tea αkuzοjnë prοduksionin: Luizin e mbajnë me hatër, ka mik në Top Channel

Olta Gixhari dhe deri-diku Tea Trifoni, në një komunikim...

Olta: “Pse vesh rroba fallcο, janë si karton.” Luizi: “S’jam i pasur moj zemër”

Aktorja Olta Gixhari ka lëshuar perlën e radhës, pasi...