“Batuta” e Sukajt: Puna është të luash me peshë, pa peshë luan Ronaldo

Çështja e “kilogramëve të tepërta” në trupin e sulmuesit të Vllaznisë Xhevahir Sukaj ka qenë e shumëdiskutuar kohët e fundit.

Ndonëse 30 vjeçari ka shënuar edhe dy golat e parë për kuqeblutë, pikërisht në Lushnjë duke i dhënë fitoren atyre, sërish tifozë e gazetarë presin më shumë prej tij.

Në një dalje të sotme para gazetareve, Sukajt është pyetur sërish për këtë gjë por përgjigja e tij në formë e një batute ka qenë shumë domethënëse:

“Për peshën po flisni? është shumë e rëndësishme të luash me peshë. Pa peshë luan Ronaldo”.

Natyrisht që sulmuesi duket shumë i përkushtuar për të dhënë më të mirën e tij dhe kjo duket qartë edhe në mënyrën si stërvitet.

Trajneri Gjoka jo më kot beson në aftësitë e këtij lojtari sepse me lojën dhe golat e tij, do ta ndihmojë Vllazninë të arrijë objektivin që ka.
© shkodrasport.com

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...