Smajlaj: Profesor Vildanit do i jem mirënjohës gjithë jetën, por tashmë është histori tjetër

Ndonëse është në kulmin e karrierës së tij, kohët e fundit nuk i janë ndarë as polemikat.

Izmir Smajlaj ka dëgjuar në disa raste pretendimet e ish- trajnerit të tij, të mirënjohurit Vildan Tufi se gjoja ka gabuar me zgjedhjen e trajnerit të ri.

Por vetë kampioni i Europës dhe dy herë kampioni i Ballkanit, mendon ndryshe.

Ai shpreh mirënjohjes për gjithçka ka bërë në karrierën e tij profesor Tufi por sipas tij, tashmë është histori tjetër.

Për këtë arsye, për “Shkodra Sport”, Smajlaj ka sqaruar njëherë e mirë këtë çështje, duke thënë: “Dua të sqaroj njëherë e mirë çështjen e “divorcit” tim nga trajneri Vildan Tufi.

Unë kam vazhduar jetën në Tiranë, jam fejuar dhe jam duke jetuar aty. Pra jam shkëputur krejtësisht nga Shkodra por ndërkohë jam i federuar me Vllazninë për momentin.

Sa i takon profesor Vildanit, e kam respektuar gjithmonë dhe askush nuk ia heq meritat. Falë tij jam këtu ku jam sot.

Po të mos kishte qenë ai, unë nuk do kisha arritë këto rezultate. E kam konsideruar gjithmonë si prind të dytë, ka bërë një punë të palodhshme me mua dhe më ka qëndruar gjithmonë afër.

Sa i takon trajnerit tim të ri Gjergj Ruli, unë kam besim tek ai. Ka qenë edhe vetë një kërcyes shumë i mirë dhe shpresoj që bashkë me të, t’ia dalim të arrijmë objektivat që kemi vënë. Dikush mund të mendojë që profesor Ruli nuk ka përvojën e duhur por unë mendoj ndryshe.

Edhe suksesi në kampionatin e fundit ballkanik, mendoj se ka brenda edhe meritat e tij.

Edhe rezultati 7.80 që arrita aty, mendoj se është një rezultat shumë i mirë për periudhën e muajit shkurt kur u zhvillua kjo garë”.

© shkodrasport.com

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...