Një arbitër shkodran gjykon në çerekfinalen e Kupës së Maltës

Bashkëpunimi në mes Federatës Shqiptare të Futbollit dhe asaj të Maltës vazhdon. Shkëmbimi i arbitrave ka ndodhur sërish.

Këtë herë ka qenë një katërshe arbitrash shqiptarë që kanë gjykuar një ndeshje në Maltë.

Pikërisht ndeshjen çerekfinale të Kupës së këtij vendi, atë në mes Balzan dhe Lija e fituar nga e para 3-1.

Shumë domethënës është fakti se kjo ndeshje është arbitruar nga shkodrani Indrit Myrtja i ndihmuar nga elbasanasi Astrit Mahmuti dhe tiranasi Dojanto Myftari ndërsa i katërt ka qenë tiranasi tjetër Kreshnik Bajramaj.

Natyrisht që ky është një vlerësim për Myrtajn sepse vlerësohet si një nga arbitrat e perspektivës nga sektori i gjykimit pranë FSHF-së.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...