Një arbitër shkodran gjykon në çerekfinalen e Kupës së Maltës

507

Bashkëpunimi në mes Federatës Shqiptare të Futbollit dhe asaj të Maltës vazhdon. Shkëmbimi i arbitrave ka ndodhur sërish.

- PUBLICITET -

Këtë herë ka qenë një katërshe arbitrash shqiptarë që kanë gjykuar një ndeshje në Maltë.

Pikërisht ndeshjen çerekfinale të Kupës së këtij vendi, atë në mes Balzan dhe Lija e fituar nga e para 3-1.

Shumë domethënës është fakti se kjo ndeshje është arbitruar nga shkodrani Indrit Myrtja i ndihmuar nga elbasanasi Astrit Mahmuti dhe tiranasi Dojanto Myftari ndërsa i katërt ka qenë tiranasi tjetër Kreshnik Bajramaj.

Natyrisht që ky është një vlerësim për Myrtajn sepse vlerësohet si një nga arbitrat e perspektivës nga sektori i gjykimit pranë FSHF-së.

- PUBLICITET -