BASHKIA AKTRON ME AKTORËT, RROGAT MBETEN “PËRRALLË NGA E KALUARA”

584

Prej disa muajsh aktorët e teatrit Migjeni në Shkodër nuk kanë marrë rrogat.

Lajmi behet i ditur për Shkoder.info nga burime konfidenciale brenda teatrit,

që thonë se ky është një rast i paprecedentë.

Shkak mësohet të jetë bere nje mosmarrëveshje midis bashkisë dhe institucioneve qendrore per disa procedura burokratike.

Ne një kohe kur arti në Shkodër “ulëret” nga nënvlerësimi qe i bën politika, mosmarrja e pagave mbetet akti i fundit i kësaj drame.

Shpresojmë që bashkia te reagoje e te paguaje aktoret qe derdhin djersen ne skene për te argëtuar spektatorin shkodran.

Lexo edhe:   Me thërmove zemrën në 1000 pjesë...Humbi vëllain në aksidentin tragjik, deputetja Gjylameti bën postimin prekës