BASHKIA AKTRON ME AKTORËT, RROGAT MBETEN “PËRRALLË NGA E KALUARA”

Prej disa muajsh aktorët e teatrit Migjeni në Shkodër nuk kanë marrë rrogat.

Lajmi behet i ditur për Shkoder.info nga burime konfidenciale brenda teatrit,

që thonë se ky është një rast i paprecedentë.

Shkak mësohet të jetë bere nje mosmarrëveshje midis bashkisë dhe institucioneve qendrore per disa procedura burokratike.

Ne një kohe kur arti në Shkodër “ulëret” nga nënvlerësimi qe i bën politika, mosmarrja e pagave mbetet akti i fundit i kësaj drame.

Shpresojmë që bashkia te reagoje e te paguaje aktoret qe derdhin djersen ne skene për te argëtuar spektatorin shkodran.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...