AKSIDENTI NË VELIPOJË, BANORËT: PAMË TMERR ME SY, NËNA KËRKONTE DJALIN

Aksidenti i ndodhur mbreme ne rrugen Shkoder-Velipoje ka tronditur njerezit por me se shumti te tronditur kane qene banoret e zones ku ka ndodhur aksidenti tragjik te cilet kane pare me syte e tyre ngjarjen.

Te pyetur nga gazetaret e Star Plus, 2 banore te zones Miruk Paloka dhe Gjon Gjeka thone se kane pare tmerr me sy ne momentin e aksidentit.Ata shprehen se ky aksident ka qene me i rendi qe ata kane pare ndonjehere.

Por momenti qe ka mbetur ne mendjen e ketyre banoreve jane thirrjet deshperuese te nenen qe kerkonte djalin e saj 9 muajsh i cili humbi jeten ne aksident sebashku me babain.

Nga aksidenti ka humbur jeten edhe vajza 5 vjecare nderkohe qe ndodhen ne spital ne gjendje te rende bashkeshorja dhe vajza tjeter 10-vjeçare.

TE TJERA

spot_img