E kishin fshehur një pjesë të kokainës në frigorifer, ja si u kapën shqiptarët nga karabinierët

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar në Itali, pasi në banesë iu gjetën kokainë me vlerë gjysmë milion euro. Të ndaluarit bënin jetë luksoze, por ishin të papunë.

Dyshimet e policisë u shtuan më shumë nga hyrje daljet e personave të ndryshëm në banesën e tyre në rrugën Don Antonelli, ku më pas u gjetën 6 kilogram kokainë,

që e shitur më pas do të kishte vlerën gjysmë milioni euro.

Droga sipas policisë vinte nga Spanja dhe Hollanda dhe më pas shitej në të gjithë Lombardinë.

Militarët u futën në aksion pas një serie lëvizjesh, kur panë të rinjtë që po i drejtoheshin garazhit; ku në brendësi nuk ishin parkuar vetëm makinat e tyre luksoze, por edhe 6 pako me kokainë, si edhe katër litra me amoniak për të kryer procesin e rafinimit të kokainës.

Po në të njëjtën bastisje u gjetën edhe 100 gram kokainë, të fshehura në një frigorifer në kuzhinë

Në autoveturën e njërit prej shqiptarëve, një Volksvagen Pasat, u sekuestruan gjithashtu 1380 euro, të cilat mendohet se vinin nga aktiviteti i shpërndarjes së drogës.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...