Shpërthimi në Shkodër,policia: Shkak borxhet,8 të shoqëruar

Një shpërthim me tritol ka ndodhur në qytetin e Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së martës rreth orës 23:45 në lagjen Tophanë. Tritoli ishte vendosur në një garazh, i cili është në pronësi të shtetasit S.Kiri.

Fatmirësisht nga shpërthimi raportohen vetëm dëme material, pasi ngjitur me garazhin janë dy dyqane ndërsa sipër tyre ndodhet shtëpia e pronarit të garazhit.

Shkaku i kësaj ngjarje është ende i paqartë, ndërsa policia ka rënë në gjurmët e autorëve dhe në ndjekje e tyrë.

Sipas raportimeve paraprake dyshohet se kanë qenë disa persona.

Policia ka vajtur menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po vijon hetimet për kapjen e autorëve.

Njoftimi i policisë:

Më datë 13.02.2018, rreth orës 23:50, në lagjen “Salo Halili”, në qepenin e garazhit të banesës, në pronësi të shtetasit S.K. 62 vjeç, është vendosur lëndë plasëse dhe ka shpërthyer.

Nga shpërthimi nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale. Nga verifikimet e para dyshohet se shkak i kësaj ngjarje janë konfliktet që shtetasi F.K. ka me persona të ndryshëm për shkak të borxheve që u ka.

Policia ka shoqëruar 8 persona, të cilët po pyeten në lidhje me ngjarjen. Po sigurohen pamjet filmike të bizneseve të ndryshme në afërsi të vendit të ngjarjes. Vijojnë hetimet për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

LAJMET E FUNDIT NE STARPLUS-RV.COM

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...