HYRJELAJMEKRONIKËShpërthim me tritol në “Tophanë” të Shkodrës, shenjestër garazhi i një qytetari

Shpërthim me tritol në “Tophanë” të Shkodrës, shenjestër garazhi i një qytetari

Një shpërthim me tritol ka ndodhur në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:45 në lagjen “Tophanë” në Shkodër.

Sasia e tritolit është vendosur në një garazh që është në pronësi të shtetasit Dedë Kiri. Ngjitur me garazhin janë dy dyqane

Nga shpërthimi ka vetëm dëme materiale dhe jo të lënduar në njerëz. Ende janë të paqarta motivet e kësaj ngjarje.

Policia është vënë në ndjekie të autorëve të ngjarjes të cilët dyshohet se kanë qenë rreth 3-4 persona. Po ashtu forcat e policisë ndodhen në vendngjarje për të bërë hetimet paraprake.

TE TJERA

spot_img