Gjesti i bamirësisë jo vetëm i Sukajt por i gjithë ekipit të Vllaznisë

Pasditen e sotme ka dalë lajmi për gjestin shumë humanitar të sulmuesit të Vllaznisë Xhevahir Sukaj për të kontribuar financiarisht për ndërtimin e një shkolle të re në Vendreshë të Skraparit.

Kjo pas thirrjes së bërë nga një mësues i kësaj shkolle që kishte marrë inisiativën e mbledhjes së fondeve. Por në fakt, vetë Sukaj ka sqaruar se kontributi financiar që i është dorëzuar sot mësuesit Donaldit nuk ka qenë vetëm i tij.

Ai ka bërë të ditur se për këtë rast kanë kontribuar të gjithë futbollistët e Vllaznisë si dhe trajnerët.

Në fakt nuk është hera e parë që tek ekipi i Vllaznisë bëjnë gjeste të tilla. Ka ndodhur edhe në vitet e kaluara kur ata me fondet që kanë grumbulluar kanë ndihmuar familjet në nevojë.

Veprime këto humane të cilët tregojnë më së miri karakterin shumë njerëzor të pjestarëve të saj.
© shkodrasport.com

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Zbulohet e vërteta/ Ish-banori Big Brother VIP flet për sëmundjen e rrallë të Luiz Ejllit

Historia e sëmundjes së rrallë të Luiz Ejllit ka...

Kiara i vë “kusht” Luizit: ‘S’të puth më po s’fitove’! Kthehemi sërish tek 24 dhjetori

Nis “Sfida e rezistencës”. Banorët u pozicionuan në vendin...

Sula njeriu model kerkon grua pasi i ka vdekur bashkeshortja. E kam shtepin …

Një tjetër prezantim është shfaqur ditën e sotme në...