Denoncimi live i Voltana Ademit: Në Shkodër po ndërtohen 4 HEC-e

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, ka denoncuar të hënën në darkë në emisionin ‘Opinion’ në TV Klan, ndërtimin e katër HEC-eve në rrethin e Shkodrës.

Ademi tregoi se me 30 janar nga Agjensia e Basenit Ujor, ka ardhur një shkresë zyrtare ku kërkohet informacion për ndërtimin e katër HEC-eve të tjera në Përrenjs dhe në degët e lumit të Sharrës.

Ajo theksoi se e ka shumë të vështirë për të verifikuar koordinatat, por nga ana tjetër, sqaroi se Bashkia Shkodër është shprehur kundër ndërtimit të tyre.

TE TJERA

spot_img