Vllaznia fiton 2-0 në Lushnjë. Vendos dygolëshi i Sukajt

Vllaznia me ne fund rikthehet tek fitorja.

Ajo ka fituar pasditen e sotme ne Lushnje ndaj skuadres vendase me rezultatin 2-0.

Protagonisti kryesor i ketij suksesi ka qene sulmuesi Xhevahir Sukaj qe ka shenuar nje dygolesh.

Nese ne pjesen e pare pavaresisht dominimit ne fushe, kuqeblute nuk kane arritur dot te shenojne.

Krejt ndryshe ne te dyten. Protagonist do te ishte sulmuesi Sukaj. Ne ’64 ai ka marre nje top te bukur nga Lika, ka gjuajtur sakte me te djathten duke derguar topin ne rrjete.

10 minuta me vone, do ishte Sukaj qe do te fitonte te drejten e nje 11-metershi te cilen po vete ai do ta ktheje ne gol.

Ne minutat e mbetura nuk do kete me asnje rast dhe perfundimisht 2-0 per Vllaznine qe rikthehet kesisoj tek fitorja.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...