TIFOZI NGA LUSHNJA: FORCA VLLAZNIA

Ndeshja e luajtur këtë të shtunë në stadiumin “Roza Haxhiu” Lushnja – Vllaznia është pritur e përjetuar më shumë emocion nga të gjithë sidomos nga tifozët.

Në fakt kanë qënë tifozët kuqeblu ata të cilët e kanë ndjerë më tepër peshën e kësj ndeshjeje kaq deçisive përveç futbollistëve në fushën e blertë.

Por përvç rezultatit 2-0 gola këto të shënuar nga Xhevahir Sukaj një tejtër e veçantë e këtij takimi është edhe prania e një tifozi I cili mund të quhet edhe e pabesueshme.

Ju kishte shkuar ndonjëherë në mend se Vllaznia mund të kishte edhe tifozë nga lushnja???

Natyrisht që jo por ja që skuadra kuqeblu ka. Fotoja është publikuar nga njëri prej tifo-grupit “Vllaznit Ultras” I cili sëbashku me foton shkuran :

Nuk asht shkodran, nuk asht nga veriu, vlla te rujt zoti.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Prej disa ditësh pa dalë në publik, Rama: Kujdes me flamën gripale, se e hoqa vetë

Kryeministri, Edi Rama, e ka nisur javën duke publikuar...

Xhensilën e njoh dhe si…”, Monika Kryemadhi ka një koment për këngëtaren dhe Bes Kallakun

Monika Kryemadhi ishte një nga të ftuarat e drejtueses...

Olta dhe Tea αkuzοjnë prοduksionin: Luizin e mbajnë me hatër, ka mik në Top Channel

Olta Gixhari dhe deri-diku Tea Trifoni, në një komunikim...

Olta: “Pse vesh rroba fallcο, janë si karton.” Luizi: “S’jam i pasur moj zemër”

Aktorja Olta Gixhari ka lëshuar perlën e radhës, pasi...