Artan Hoxha: Ta gëzojmë Don Dukën, në maj Vllaznia bie nga kategoria

Dite te “zeza” do te vijne per Vllaznine e Shkodres. Te pakten kete paralajmeron gazetari investigativ, Artan Hoxha, i njohur per zbulimet e shume skandaleve ne Shqiperi.

Ne nje status te publikuar pak ore me pare, Hoxha flet edhe per nje skenar per kampionatin Shqiptar.

Me zgjedhjen e Dukes si president, gazetari thote se ne Maj, Vllaznia bie nga kategoria dhe ngjitet Kastrioti.

Ai shkruan:

“Per te gjithe ata qe kishin dyshime, raundi i pare i votimit per presidentin e FSHF-se:

Armando Duka 39 vota

Bashkim Fino 22 vota

Gjergj Halo 0 vota

Para dy javesh ne emision me Gjergj Halon, I thashe qe te vleresoj per kurajon por do marresh vetem 0 vota. Ju duk habi, ndersa kur thashe se favoriti i padiskutueshem eshte Duka, paneli mu kthye duke thene se eshte Fino…

Te gjithe mendonin se Rama ishte pas kandidatures se Finos, e keni gabim, nese kryeministri do kishte hyre ne loje Duka ishte larguar vet…

Ta gezojme Don Duken, dhe ne fund te majit prisni te dale nga kategoria superiore skuadra me e vjeter e futbollit shqiptar, Vllaznia…vendin e saj e ze Kastrioti i Krujes…

Kampionati vazhdon jane dhe shume ndeshje per tu kurdisur…”

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...