Një 26 vjeçare nga Lezha në faqet e prestigjozes Forbes (Video)

Marina Sula është një prej 30 artistëve të rinj më gjenialë të 2018-ës. Dhe këtë e thotë revista ekonomike “Forbes”, që e renditi 26-vjeçaren nga Lezha mes 30 më të mirëve në botë, nën moshën 30 vjeç.

Deri tani Sula ka realizuar 8 ekspozita në instilacione në Vienë, ku edhe jeton, po ashtu në Itali dhe në Tiranë.

Ekspozita e saj e fundit u duartrokit nga të pasionuarit e artit.

Me stilin minimalist, ku ndërthuren imazhe të botës dixhitale dhe shpirtërore, 26-vjeçarja tërhoqi për dy muaj publikun vienez tek galeria “Gabriel Sen

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Prej disa ditësh pa dalë në publik, Rama: Kujdes me flamën gripale, se e hoqa vetë

Kryeministri, Edi Rama, e ka nisur javën duke publikuar...

Xhensilën e njoh dhe si…”, Monika Kryemadhi ka një koment për këngëtaren dhe Bes Kallakun

Monika Kryemadhi ishte një nga të ftuarat e drejtueses...

Olta dhe Tea αkuzοjnë prοduksionin: Luizin e mbajnë me hatër, ka mik në Top Channel

Olta Gixhari dhe deri-diku Tea Trifoni, në një komunikim...

Olta: “Pse vesh rroba fallcο, janë si karton.” Luizi: “S’jam i pasur moj zemër”

Aktorja Olta Gixhari ka lëshuar perlën e radhës, pasi...