HYRJELAJMEKULTURËNjë 26 vjeçare nga Lezha në faqet e prestigjozes Forbes (Video)

Një 26 vjeçare nga Lezha në faqet e prestigjozes Forbes (Video)

Marina Sula është një prej 30 artistëve të rinj më gjenialë të 2018-ës. Dhe këtë e thotë revista ekonomike “Forbes”, që e renditi 26-vjeçaren nga Lezha mes 30 më të mirëve në botë, nën moshën 30 vjeç.

Deri tani Sula ka realizuar 8 ekspozita në instilacione në Vienë, ku edhe jeton, po ashtu në Itali dhe në Tiranë.

Ekspozita e saj e fundit u duartrokit nga të pasionuarit e artit.

Me stilin minimalist, ku ndërthuren imazhe të botës dixhitale dhe shpirtërore, 26-vjeçarja tërhoqi për dy muaj publikun vienez tek galeria “Gabriel Sen

Artikulli paraprak“Skënderbeu” mberrin ne Shkodër.
Artikulli tjetërShkodra ❤️

TE TJERA

spot_img