I ftohtë i madh në Pukë, tre futbollistë përfundojnë në spital

Udhëtimi deri në Pukë nuk duhej të shkonte dëm, edhe për shkak të kostos financiare, por Tërbuni-Erzeni u ndal që në mesin e pjesës së parë.

I ftohtë i madh, shi i akullt dhe erë brisk, me futbollistët që nuk mund të vazhdonin më, ashtu si gjyqtarët.

Situata u bë shqetësuese sidomos për disa lojtarë të Erzenit, sepse autori i njërit prej golave, Orjan Xhemalaj, si dhe Konduri e afrikani Xhixhiua, përfunduan në spital, për shkak të etheve dhe të ftohtit të jashtëzakonshëm.

Nuk ka ndonjë vendim se kur do të luhet pjesa tjetër e ndeshjes (u ndal me rezultatin 1-2 për Erzenin), por është e qartë që pa u përmirësuar koha nuk mund të luhet, duke parë edhe terrenin e rënduar./sport ekspres/

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Stilisti shkodran që vesh Hamilton, Jozef Martini punon për firma të njohura

Në Shkodër ka hapur një show-room me punimet e...

Rudina Dembacaj na rrënqethi me dedikimin për të atin e ndjerë

Me datë 8 Korrik të vitit 2020, Rudina Dembacaj...

“Puna e palodhur jep rezultate!”/ DITA me fat për secilën shenjë të horoskopit gjatë muajit qershor

Pavarësisht nga parashikimet mujore, ka të paktën një ditë...

“Ka paguar për 1 foto me Nusretin sa 5 banesa”, Ardit Gjebrea i kthehet ‘keq’ ndjekësit

Moderatori i të dielës shqiptare, Ardit Gjebrea ka nisur...