Grabitet argjendaria e njohur në Shkodër, autori përplas makinën në qepen për të hyrë brenda

Nje argjendari ne Shkoder eshte grabitur rreth ores 03:00 te mengjesit te se shtunes.

Policia shkoi menjëherë në vendin e ngjarjes duke gjetur aty pranë një automjet tip Wolksvagen, pa targa, me të cilën dyshohet se është kryer grabitja.

Mjeti Wolksvagen është goditur në pjesën e përparme dhe mendohet se është përdorur për të thyer qepenin e argjendarisë.

Njoftimi i policisë:

Më datë 03.02.2018, rreth orës 02 :54, eshte vjedhur me thyerje një dyqan Argjendarie, në lagjen “Vasil Shanto”, Shkodër, me pronar shtetasin E. D.

Shërbimet e policisë kanë shkuar në kohë reale në vendngjarje, ku në afërsi të objektit autoret kane braktisur automjetit që dyshohet se kane kryer vjedhjen dhe duke përfituar nga errësira e moti i keq munden të largohen.

Mjeti Wolksvagen, pa targa, i goditur në pjesën e përparme dyshohet të jetë mjeti i përdorur për goditjen dhe thyerjen e qepenit të argjendarisë.

Grupi hetimor në vendngjarje ka fiksuar dhe administruar çdo provë të vlefshme në funksion të zbardhjes së ngjarjes.

Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve

 

eetimes.al

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...