E trishte/ Vogelushja shkodrane humb jeten , mesazhi prekes i Dom Arturit

Një vajzë nga Shkodra, vetëm 13 vjeçe e quajtur Loredana, ka ndërruar jetë.

Lajmin e jep Dom Artur Jaku i cili përmes një video mesazhi zbulon se vajza e cila ndiqte klasën e 9-të sapo kishte mbaruar leximin por papritur nuk është ndjerë mirë. Menjëherë e kanë transportuar për në spital por aty ka ndërruar jetë.

Vogëlushja shkodrane e cila shërbente në kishë, dyshohet se ka pësuar infarkt në zemër.

“Pushofsh në paqe e ëmbla Lori”, shkruan Dom Artur Jaku ndërsa shton:

“Çfarë mund të shkruaj për ty? Për engjëjt flitet pak, të pushtojnë thellësisht zemrën dhe si rreze dielli të mahnisin çfarë bukurie ka thur Ati. Jepna forcën e shkëlqimit të syve të tU që të të mbajmë gjithmonë në kujtesë si prani qiellore”.

 

EE TIMES

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...