Nis aksioni i ujit ne Shkoder, nje person ndalohet

Një i ndaluar në ditën e parë të aksionit në kuadër të reformës kombëtare të ujit. Task Forca e Ndërmarrjes së Ujsjellës-Kanalizimeve Shkodër ka gjetur problematikat e para në një biznes në qendër të qytetit të Shkodrës.

Katër grupe janë shpërndarë në terren në kuadër të aksionitm kun ë fokus do të jetë biznesi. Jovan Gjika, nga Agjensia Kombëtare e Ujsjellës-Kanalizimeve, shprehet se është hasur një problematik, nga ku kanë filluar veprimet proceduriale për një rast, ku një person është shoqëruar në komisariat.

Ndërsa të gjithë familjarët kanë afat për lidhjen e kontratave deri në fund të muajit shkurt. Gjika u bënë apel qytetarëve të mos e lënë për ditët e fundit, për të shmangur radhët.

Aksioni i ujit të pijshëm është shtrirë në të gjithë vendin, përderisa puna po vijon në të gjitha bashkitë e Qarkut Shkodër. Të gjitha subjektet që nuk kanë lidhur kontrata pritet të ndiqen penalisht, përderisa ata me lidhje të dyta do të gjobiten nga 1 deri në 10 milionë lekë të vjetra.

 

eetimes.al

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...