Ndryshon testi i patentave, nga 1 marsi këto do të jenë pyetjet e reja

Shumë shpejt, mënyra e testimit, pyetjet dhe vetë testi për të gjithë ata që duan të marrin leje drejtimi të kategorisë A1, A2, B1 dhe B2, do të ndryshojë, sa i përket pjesës teorike.

Kështu, pyetje të reja do të futen në formatin teorik dhe ky test i ri do të vijë në fuqi pas datës 28 shkurt, pra nga 1 marsi i këtij viti, e në vijim.

Drejtoria e Shërbimit të Transportit Rrugor, i ka pyetjet të aksesueshme për çdo kategori në faqen e saj, ato janë të ndarë në 25 tema.

Kandidati i cili i nënshtrohet testi ka afat 6 për fitimin e provës dhe ka të drejtë të japi në 5 herë provimin në një diferencë prej 5 ditësh.

Në testin teorik 50 % e pyetjeve janë të vërteta dhe 50% të gabuara.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...