Vogëlushja nga Kukësi i përlot të gjithë, talent në muzikë, ruan dhitë dhe do të bëhet veterinere

Një fëmijë i admirueshëm që përloti të gjithë ata që panë. Kjo është Daniela nga Kukësi, konkurrente në “Voice Kids”. Edhe pse e varfër, në sytë e saj lexohet shpresë, dashuri dhe dëshirë për jetën.

Modestisht dhe e lumtur ashtu siç e ka mësuar jeta dhe familja të jetë, Daniela thotë se nuk do që ta fitojë “The voice”, thjesht kërkon të argëtohet dhe të krenojë prindërit.

Prindërit e saj të varfër nuk kanë pasur shumë mundësi t’ia ushqejnë talentin duke e trajnuar me mësues privatë, megjithatë e kanë mbështetur për të ndjekur ëndrrën e saj dhe vogëlushja nuk harron t’u jetë mirënjohëse.

Daniela këndon me buzëqeshje, me sytë që i shkëlqejnë dhe me fëmijërinë e saj të pastër. Ajo tregon se për t’ua lehtësuar sadopak punën prindërve del në mal me dhi. Aq shumë i do kafshët sa kur të rritet ëndërron të bëhet mjeke ose veterinere. “Kur të rritem dua të bëj një shtëpi ku të mbaj të gjitha kafshët”, tregon ajo.

Një vajzë me këmbë në tokë, me shumë ëndrra, e lumtur për ato që ka dhe me dëshirën për të jetuar. Suksese Daniela, një shpirt kaq i madh i përgjigjet një talenti po aq të madh. Dhe për Danielën u kthyen të gjitha karriget.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Prej disa ditësh pa dalë në publik, Rama: Kujdes me flamën gripale, se e hoqa vetë

Kryeministri, Edi Rama, e ka nisur javën duke publikuar...

Xhensilën e njoh dhe si…”, Monika Kryemadhi ka një koment për këngëtaren dhe Bes Kallakun

Monika Kryemadhi ishte një nga të ftuarat e drejtueses...

Olta dhe Tea αkuzοjnë prοduksionin: Luizin e mbajnë me hatër, ka mik në Top Channel

Olta Gixhari dhe deri-diku Tea Trifoni, në një komunikim...

Olta: “Pse vesh rroba fallcο, janë si karton.” Luizi: “S’jam i pasur moj zemër”

Aktorja Olta Gixhari ka lëshuar perlën e radhës, pasi...