Metallica shpërndan videon e artisteve shqiptare (VIDEO)

Performanca e 4 vajzave shqiptare e këngës “Nothing Else Matters” është pëlqyer dhe promovuar nga grupi legjendar Metallica.

Kitaristi i grupit Kirk Lee Hammett ka shpërndarë në Facebook videon e vajzave të grupit StrinGirls.

“Performancë fantastike”, ka shkruar ai në përshkrimin e videos së shpërndarë para pak kohësh në rrjetin social Facebook.

StrinGirls Quartet është një kuartet harqesh i krijuar në vitin 2010 nga katër vajza që performojnë në violinë, violë dhe violoncel.

Në fillimet e tij kuarteti ka performuar muzikë klasike në evente të ndryshme por me kalimin e viteve e StrinGirls e kan zgjeruar repertorin e tyre dhe në zhanera të tjerë si muzikë Pop, Rock, Country, Folk, Jazz.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...