Fotografia e fundit e Fan S. Nolit dhe Luigj Gurakuqit

Kjo është fotografia e fundit e Fan S. Nolit dhe Luigj Gurakuqit në Bari të Italisë.

Fotografia është realizuar në fillim të muajit janar vetëm dy muaj para vrasjës së Luigj Gurakuqit në Bari.

Pas vrasjes së kolegut, Fan Noli i kushton elegjinë “Syrgjyn vdekur” në shkurt të 1926, Berlin.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...